Organizatorzy Systemu Rekomendacji zapraszają:
a) obiekty noclegowe (obiekty świadczące usługi krótkotrwałego wynajmu miejsc noclegowych, zarówno całoroczne, jak i sezonowe)
b) atrakcje turystyczne, do których wstęp jest odpłatny lub nieodpłatny, ale posiadają swojego zarządcę, np. parki rozrywki, muzea, skanseny, niektóre parki narodowe
c) obiekty gastronomiczne (np. restauracje, bary)
d) informacje turystyczne
e) pozostałe obiekty usługowe (stacje paliw, sklepy wielobranżowe, serwisy rowerowe, wypożyczalnie rowerów i sprzętu turystycznego)
zlokalizowane na obszarze Polski Wschodniej (województwa: lubelskie, podlaskie, świętokrzyskie, podkarpackie, warmińsko-mazurskie), położone w tzw. korytarzu trasy Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo (wykaz gmin stanowi załącznik nr 1a do Regulaminu współpracy) do zgłoszenia udziału w otwartym i nieodpłatnym systemie rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom na Szlaku Green Velo oraz do odnowienia otrzymanej rekomendacji MPR. Podstawą zgłoszenia udziału w systemie rekomendacji jest wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego wraz z oświadczeniem o zapoznaniu się wnioskodawcy z Regulaminem współpracy i deklaracją prawdziwości składanego oświadczenia. Termin zakończenia naboru: 31 stycznia 2018 r. Organizatorem Systemu Rekomendacji w województwie lubelskim jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Dokumenty zgłoszeniowe należy pobrać ze strony www.greenvelo.pl. Wydrukowany i podpisany formularz należy dostarczyć na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Departament Promocji i Turystyki, ul. Grottgera 4, 20-029 Lublin.